Governors

We have an excellent team of hardworking Governors who work with staff to help run our school.

Governors Annual Statement 2016-2017

Register of Business Interests – 2016-2017

School Governor Meetings 2014-15 Attendance

School Governor Meetings 2015-16 Attendance

School Governor Meetings 2016-17 Attendance

Rob Bickerton – Parent Governor – Chair (Term of office ends: 5/03/2019)

Simon Adcock – Parent Governor (Term of office ends: 19/03/2021)

Colin Deane РLA Appointed Governor (Term of office ends: 28/06/2019)

Sue Blackburn – Head Teacher Governor

Alicia Carter – Foundation Governor (Term of office ends: 31/08/2018)

Dr Ann Henshaw – Foundation Governor (Term of office ends: 10/12/2017)

Revd Ian Naylor – Foundation Governor – Vice Chair

Bridget Newill – Foundation Governor (Term of office ends: 31/08/2018)

Elizabeth Neame РFoundation Governor (Term of office ends:  12/10/2020)

Samantha Howells – Staff Governor (Term of office ends: 09/10/2018)